Cvenček a Slížik prvými víťazmi v MSR GT Digital Cupe

Prvé preteky GT Digital Cupu v Majstrovstvách Slovenska v digitálnom motoršporte vyhrala posádka tímu GL Engineering Juraj Cvenček – Dušan Slížik na Bentley. V závere 60-minútových pretekov odolali tlaku v cieli druhého McLarenu dvojice Marek Vons – Michal Štubňa a tretieho Ferrari MMT Racingu s Michalom Veselým a Tomášom Tlstovičom.

Kvalifikáciu ovládol skvelým časom 1:40,695min Jakub Štofko na Mercedese tímu ARC Bratislava. No štart uponáhľal a vyrazil skôr, ako zhasli červené svetlá, čo mu vynieslo časovú penalizáciu 5 sekúnd. V boxoch teda stál o ten čas dlhšie, k čomu sa pridali aj technické problémy jeho kolegu Andreja Strmeňa. Z boxov vyšiel na 7. priečke a vydal sa na stíhaciu jazdu, no stačilo to len na 4. miesto.

V pretekoch bolo poriadne vidno aj Matador Team s posádkou Dávid Nemček – Štefan Rosina. Nemček v prvom stinte dostal Mercedes AMG GT3 na 7. miesto a aj Štofi Rosina bojoval o bodované priečky s Rusom Vladimirom Šumilovom, no po šmyku v zákrute Tamburello skončil tesne za bodovanou desiatkou.

Záznam pretekov je na YouTube kanáli Digital Motorsport TV. Ďalšie preteky Majstrostiev Slovenskej republiky v digitálnom motoršporte sa pôjdu 26. apríla v Barcelone. No ešte predtým 12. apríla sú na pláne preteky TCR Digital Cupu na Hungaroringu.